Byens nye serieleder etter festfotball

WBA – Manchester City 0-5 og Southampton – Arsenal 1-3

Et løft til Arsenal på tirsdag, de er i ferd med å leie Martin Edegard. Michael Wardas menn hevnet pokaltapet i helgen med en 3-1-seier over Southampton. Nicola Pepe, Bukayo Saga og Alexandre Lacazette scoret på sørkysten.

Manchester City var likevel mest imponert. Det var en rungende suksess, men likevel kontroversiell.

Ligabord

Premier League:

Manchester c.191252361. 341
Manchester U.S.191243362540
Leicester191225352138
West Ham201055302435
Liverpool19973372234
Tottenham18963331733
Everton171025282132
Arsenal20938262030
Aston Villa17926311829
Chelsea19856332329
Southampton19856272429
Leeds19829323526
Krystallpalass20659243623
Wolverhampton19649212922
Burnley18549102219
I Newcastle205411193419
Brighton19388222917
Fulham182610152712
West Bromwich20251. 3154811
Sheffield U.19121610325

WBA-forsvaret ble stoppet da spissen Cian Massi-Ellis vandret offside over Bernardo Silva foran et 2-0-mål. Keeper Sam Johnstone prøvde ikke å redde skuddet fra Jono Cancello, men VAR konkluderte med at det aldri var offside og målet ble gjenkjent.

Gundogan er for tiden i brann og har scoret syv mål i de siste åtte Premier League-opptredene. Pep Cardiolas lag vant for 11. gang på rad i forskjellige konkurranser, serien varer til midten av desember.

Premier League:

Southampton – Arsenal 1-3 (1-2)

Mole: 1-0 Stuart Armstrong (3), 1-1 Nicola Babe (8), 1-2 Bukayo Saga (39), 1-3 Alexandre Lacazette (73).

West Bromwich – Manchester c. 0-5 (0-4)

Mole: Kundokan (6), 0-2 Jono Concelo (20), 0-3 Kundokan (30), 0-4 Riyad Mahrez (45), 0-5 Raheem Sterling (57).

(NTB)

City forblir på toppen av tabellen til de møter Manchester United-topplisten Sheffield United på onsdag. Ett poeng skiller United og tre Leicesters, de spiller på onsdag.

READ  TV2-reporter Ernst A. Lersween
Written By
More from Jakob Leif

Tre pågrepet og siktet i konkurs – E24

EchoCrime etterforsker mistenkelige straffbare forhold oppdaget under konkursbehandling. Tre personer ble tatt...
Read More

Legg att eit svar

Epostadressa di blir ikkje synleg. Påkravde felt er merka *