Skrekkscenen skaper frykt

  • Aston Villa – Manchester United 1-3

Bildet ble trykket i alle engelske papiraviser mandag: Harry Maguire dro ned for å telle i en kamp med Aston Villas Anwar L. Cozy.

Manchester United-kaptein i smerte. Rett etterpå måtte han trappe ned på banen i en 3-1-seier på Villa Park i går.

Nå oppstår spørsmålet: hvor lenge vil han være ute?

BEKYMRET: Ole Gunner Soulscar. Foto: NDP
Se også

Manager Ole Gunner Solskar frykter midtbanespilleren ikke har vært i aksjon på flere uker i verste fall. Kampen krysset 28-åringens ankel.

I en skadeoppdatering, sier Solkjar United nettsted:

– Håper å være sammen med Harry i finalen (Europa League). Jeg vet ikke. Vi må teste ham. Han kan være ute i noen uker, eller det kan ta noen dager. Hvem vet? Jeg er ikke lege. Vi må sjekke ut ham og ta en skanning i morgen.

Seriøst: The Sun skriver at skaden på Harry Maguire kan forårsake problemer for både Manchester United og England.
Alvorlig: The Sun skriver at skaden på Harry Maguire kan forårsake problemer for både Manchester United og England.
Se også

Finalen mot Villarreal finner sted 26. mai i Gdansk.

– Den er utenfor ankelen, den nedre delen av foten. Gutten (El Kasi) falt ned på ham. Solscar sier at han vridde ankelen og gjorde et smell.

Frykt: Daily Express rapporterer at Harry Maguire er usikker foran Europa League-finalen.
Frykt: Daily Express rapporterer at Harry Maguire er usikker foran Europa League-finalen.
Se også

Da Maguire dro 78 minutter senere, var det utrolig de første 12 minuttene han ikke hadde spilt i Premier League siden han kom til Leicester i 2019.

Han har spilt i 71 seriekamper på rad, hans 72. kamp.

Dermed deler Gary rekorden for utespillere i Manchester United med Polyester. Paradoksalt nok måtte han ut med en skade på Villa Park, da i åpningskampen for 1995/1996-sesongen.

Stygg: The Mirror rapporterer at Harry Maguire er i tvil foran Europa League-finalen.
Stygg: Mirror rapporterer at Harry Maguire er i tvil foran Europa League-finalen.
Se også

– Harry har vært fantastisk. Soulskar sier det er nesten uhørt hvor mange minutter han spilte.

Maguire erstattet Eric Bailey på Villa Park. En annen favoritt på benken midtbane satt Axel Duvansef. I går postet kapteinen automatisk følgende melding på sosiale medier:

READ  Los Madberg: - "Barman" avslører kjæresten til vinneren

– En viktig seier. Jeg håper skaden ikke er alvorlig, og jeg kommer snart tilbake. Takk for alle nyhetene.

Med seieren ble Manchester United nummer to i Premier League – nesten.

Golden Jubilee ble utsatt til Manchester City med 10 poeng. Bruno Fernandez, Mason Greenwood og Edison Cavani scoret i 3-1-seieren.

Venter på Leicester på tirsdag.

Premier League

Manchester c.352555722680
Manchester U.S.3420104673670
Chelsea3518107553264
Leicester3519610634363
West Ham3517711554558
Liverpool341699573957
Tottenham3516811614156
Everton3416711464255
Arsenal351571. 3493852
Leeds3515515535350
Aston Villa3414614494148
Wolverhampton3512914354745
Krystallpalass3411815365641
I Newcastle3510916405839
Brighton3581. 314364137
Southampton3410717416137
Burnley349916314736
Fulham3451217254527
West Bromwich3551119326826
Sheffield U.355228186217

Written By
More from Jakob Leif

– Han har litt å bevise – VG

Tung vår: Jens Betterhawk scoret det viktigste målet for Milan mot Samporia,...
Read More

Legg att eit svar

Epostadressa di blir ikkje synleg. Påkravde felt er merka *